Jura 1997 Gordon & MacPhail Connoisseurs Choice 46%
Jura od GM.
Jura to jedyna destylarnia położona na Isle of Jura, ale zdaje się, że już zdążyłem o tym napisać (np. Wizyta na Isle of Jura, The Isle of Jura Boutique Barrels, Jura Origin 10 yo, Jura 16 yo Diurachs’ Own). Z pewnością tak gorzelnia, jak i sama wyspa godne są odwiedzenia.
No dobrze…, ale co mamy dziś? To Jura Vintage 1997/2012 od Gordon & MacPhail z serii Connoisseurs Choice, butelkowany z 46% ABV, bez barwienia i filtracji na chłodno.
K: białe wino;
N: słodowy, z wanilią, miodem, śladami Werther’s Original, a dalej namoczone rodzynki, po chwili mam delikatne drażnienie w nozdrzach, biały pieprz, odrobina cytryny, potem może jeszcze nieco popiołu, generalnie wszystko dość szybko ulatuje i pozostaje w ukryciu;
S: lekkie iskrzenie na języku daje o sobie znać od samego początku, coś nieco torfowego, z owoców mam grejpfruta, dotyk cytryny, generalnie całkiem wytrawnie, ale nie szczególnie bogato;
F: średnio długi, wytrwany z elementami torfu.
Punktacja: 79.
Jura 1997 Gordon & MacPhail Connoisseurs Choice okazuje się całkiem spokojna i cicha. Oczekiwałem czegoś bardziej wszechstronnego i bogatego. Wydaje mi się, że whisky mogła jeszcze trochę dojrzewać w beczkach.
Punktacja opiera się na moich wrażeniach i odczuciach, stąd jej charakter jest oczywiście subiektywny.
Jeśli chcesz się ze mną skontaktować, uzyskać konkretną informację lub po prostu się przywitać, nie krępuj się wysłać wiadomości na adres blog@lukloveswhisky.pl.