1. English
  2. Polski
Luk Loves Whisky / Subiektywnie o whisky

Strona główna » Miscellanea » Glenfarclas 1953 i Karuizawa 1964 w Polsce

Glenfarclas 1953 i Karuizawa 1964 w Polsce

Glenfarclas 1953 i Karuizawa 1964 w Polsce

0

Wealth Solutions S.A. z Warszawy znana z ciekawych pomysłów inwestycyjnych zaprezentowała Glenfarclas 1953 i Karuizawa 1964.

Miscellanea

Artykuł

W 2011 roku Wealth Solutions zaprezentowała swoim klientom najstarsze wydanie single malt whisky Glenfarclas. 58 letnie cacko. Jest to wielkie wydarzenie w Świecie Whisky, nie tylko polskim.
Link do powstałego później osobnego wpisu o Glenfarclas 1953.

Poniżej filmik o evencie.

Sprowadzenie do Polski najstarszej whisky od Glenfarclasa nie uśpiło Wealth Solutions i w 2012 roku do Warszawy przybyła japońska Karuizawa.

Karuizawa to jedna z moich ulubionych destylarni. Powstała w 1956 roku i niestety już nie istnieje. Zatem wszystkie jej wydania mają charakter unikatów historycznych. Pozostałe składy Karuizawy należą do Number One Drinks Company, zarządzanej przez pasjonata whisky polskiego pochodzenia Marcina Millera.

Pudełko Karuizawy 1964 zostało wykonane ze starego polskiego dębu wydobytego z bagien, co łączy się z oryginalną nazwą tej whisky, której ostatni znak w kanji oznacza właśnie bagno.

Poniżej filmik o evencie.

Ciekawe co pojawi się w tym roku?


Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Ten blog wykorzystuje pliki cookies. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na ich wykorzystywanie w zakresie odpowiadającym konfiguracji Twojej przeglądarki. ×

Niniejsza strona zawiera informacje na temat whisky, będące wyłącznie opiniami jej autora. Dostępna jest wyłącznie dla osób pełnolenich, które chcą zapoznać się z jej treścią i nie ma publicznego charakteru. Alkohol szkodzi zdrowiu i należy zachować umiar w jego spożywaniu.

Klikając na wejście oświadczam, że jestem pełnoleni i chcę uzyskać informację na temat whisky, która jest wyłącznie opinią autora.
Jeśli nie jesteś pełnoleni lub nie życzysz sobie uzyskać informacji na temat whisky, będącej wyłącznie opinią autora kliknij wyjście * Podjęta decyzja o wejściu na stronę zostanie zapisana w ustawieniach Twojej przeglądarki i zachowana przez okres 30 dni.