1. English
  2. Polski
Luk Loves Whisky / Subiektywnie o whisky

Strona główna » Autor

Autor

Jestem pasjonatem whisky w wydaniu single malt. Swoją przygodę z tym rodzajem trunku zacząłem kilka lat temu, kiedy dostałem w prezencie silnie torfową whisky. Był to mój pierwszy świadomy malt. Świadomy, gdyż kiedy go piłem wiedziałem mniej więcej co to jest single malt, jak powstaje taka whisky i że jej ojczyzną jest Szkocja. Otworzyłem butelkę i po wcześniej pitych blendach, zazwyczaj z colą i lodem, spotkał mnie szok. Przede wszystkim zadziwiający był zapach, bardzo intensywny i przypominający szpitalne środki czyszczące, czy też pasty do podłóg. Podobnie dziwny był smak, bardzo wędzony i dymny. Aż dziw, że to miało nadawać się do spożycia i do tego sprawiać przyjemność. Wymagało to pewnego samozaparcia, ale w ciągu roku wypiłem tę butelkę. Przy każdej szklaneczce zacząłem dostrzegać piękno tej whisky i nabierałem przekonania, że jest po prostu wspaniała. I tak się zaczęło, zacząłem powoli wciągać się coraz bardziej. Choć, moim zdaniem, nie był to single malt dla początkujących, jednak stał się moim przewodnikiem w wejściu do Świata Whisky.

Na swoim blogu chciałbym dzielić się swoimi opiniami i doświadczeniami zdobytymi w badaniu Świata Whisky.

Slainte! Na Zdrowie!

LukLovesWhisky

Ten blog wykorzystuje pliki cookies. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na ich wykorzystywanie w zakresie odpowiadającym konfiguracji Twojej przeglądarki. ×

Niniejsza strona zawiera informacje na temat whisky, będące wyłącznie opiniami jej autora. Dostępna jest wyłącznie dla osób pełnolenich, które chcą zapoznać się z jej treścią i nie ma publicznego charakteru. Alkohol szkodzi zdrowiu i należy zachować umiar w jego spożywaniu.

Klikając na wejście oświadczam, że jestem pełnoleni i chcę uzyskać informację na temat whisky, która jest wyłącznie opinią autora.
Jeśli nie jesteś pełnoleni lub nie życzysz sobie uzyskać informacji na temat whisky, będącej wyłącznie opinią autora kliknij wyjście * Podjęta decyzja o wejściu na stronę zostanie zapisana w ustawieniach Twojej przeglądarki i zachowana przez okres 30 dni.