1. English
  2. Polski
Luk Loves Whisky / Subiektywnie o whisky

Strona główna » Moja kolekcja whisky » The Tyrconnell Single Malt Irish Whiskey

The Tyrconnell Single Malt Irish Whiskey

The Tyrconnell Single Malt Irish Whiskey

0

NAS z Irlandii.

Moja kolekcja whisky Testy / Degustacje
(74 pkt.)

Artykuł

The Tyrconnell to irlandzka marka należąca do Cooley Distillery, jej początki sięgają 1762 roku. Obecnie wchodzi w skład wielkiej korporacji Beam Suntory.
Dziś wylosowałem z szafki The Tyrconnell Single Malt Irish Whiskey, bez określenia wieku (NAS) i butelkowany z 40% ABV.

The Tyrconnell Single Malt Irish Whiskey, NAS, 40% ABV

The Tyrconnell Single Malt Irish Whiskey, NAS, 40% ABV

N: dość delikatnie, ale zarazem mineralne, z dotykiem mokrej codziennej gazety, potem wyłania się słodycz, wanilia, może chałwa, nos jest słodowy, a do tego świeże ścinki drewniane, nasilający się miód, a dalej ślady kwiatów, kropla cytryny, może i grejpfrut, gdzieniegdzie daje znaki pieprz;

S: w smaku młody i trochę nieokrzesany, rozgrzewający, alkoholowy, też słodowy, po tym mam ślady miodu, niedojrzała czerwona pomarańcza, chwilami metaliczny;

F: średnio długi, wytrawny, z elementami miodu, nieco alkoholowy.

Punktacja: 74.

Moim zdaniem nos jest lepszy od smaku, który objawia znaki młodości i nieokrzesania. Smak zbyt surowy i stosunkowo płaski. Whiskey raczej do zmieszania lub picia bez nastawienia się na szczególne wrażenia degustacyjne.

The Tyrconnell Single Malt Irish Whiskey, NAS, 40% ABV

The Tyrconnell Single Malt Irish Whiskey, NAS, 40% ABV


Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Ten blog wykorzystuje pliki cookies. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na ich wykorzystywanie w zakresie odpowiadającym konfiguracji Twojej przeglądarki. ×

Niniejsza strona zawiera informacje na temat whisky, będące wyłącznie opiniami jej autora. Dostępna jest wyłącznie dla osób pełnolenich, które chcą zapoznać się z jej treścią i nie ma publicznego charakteru. Alkohol szkodzi zdrowiu i należy zachować umiar w jego spożywaniu.

Klikając na wejście oświadczam, że jestem pełnoleni i chcę uzyskać informację na temat whisky, która jest wyłącznie opinią autora.
Jeśli nie jesteś pełnoleni lub nie życzysz sobie uzyskać informacji na temat whisky, będącej wyłącznie opinią autora kliknij wyjście * Podjęta decyzja o wejściu na stronę zostanie zapisana w ustawieniach Twojej przeglądarki i zachowana przez okres 30 dni.