1. English
  2. Polski
Luk Loves Whisky / Subiektywnie o whisky

Strona główna » Moja kolekcja whisky » Strathisla 12 years old

Strathisla 12 years old

Strathisla 12 years old

0

Single malt w okazyjnej cenie.

Moja kolekcja whisky Testy / Degustacje
(78 pkt.)

Artykuł

Destylarnia Strathisla została założona w 1786 roku i znajduje się w miejscowości Keith w Speyside. Firma należy do Chivas Brothers, który z kolei jest własnością Pernod Ricard.
Ostatnio w mojej kolekcji pojawiła się Strathisla 12 years old. Została nabyta na lotnisku w Budapeszcie w wyśmienitej cenie – 30 Euro za litrową butelkę. Whisky niestety jest filtrowana na chłodno, barwiona karmelem i butelkowana z 40% ABV.

Strathisla 12 years old

Strathisla 12 years old

N: miód, rodzynki, za chwilę pojawia się dotyk limonki, plus trochę drewnianych ścinków, jest też świeżo ścięta trawa i siano, potem znów słodki z wanilią, z czasem dochodzą nuty kwiatowe,

S: zaczyna się bardzo delikatnie, po chwili mamy owoce – jabłka, gruszki,
wanilia, a następnie zaczyna być leciutko rozgrzewający z bardzo nieśmiałym grapefruitem,

F: średnio długi, lekko pikantny z posmakiem dębu.

Punktacja: 78.

Strathisla 12 years old

Strathisla 12 years old

Zdaje się, że 40% ABV nie daje tu rady, pewnie nie pomaga też filtracja na chłodno. Zapach delikatny i przyjemny, jednak smak mu nie dorównuje. Strathisla 12 years old to dobry single malt do codziennego popijania, ale bez uniesień i wielkich oczekiwań. Dobra relacja ceny, jeśli trafimy na promocję, taką jak na lotnisku w Budapeszcie.

Strathisla 12 years old

Strathisla 12 years old


Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Ten blog wykorzystuje pliki cookies. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na ich wykorzystywanie w zakresie odpowiadającym konfiguracji Twojej przeglądarki. ×

Niniejsza strona zawiera informacje na temat whisky, będące wyłącznie opiniami jej autora. Dostępna jest wyłącznie dla osób pełnolenich, które chcą zapoznać się z jej treścią i nie ma publicznego charakteru. Alkohol szkodzi zdrowiu i należy zachować umiar w jego spożywaniu.

Klikając na wejście oświadczam, że jestem pełnoleni i chcę uzyskać informację na temat whisky, która jest wyłącznie opinią autora.
Jeśli nie jesteś pełnoleni lub nie życzysz sobie uzyskać informacji na temat whisky, będącej wyłącznie opinią autora kliknij wyjście * Podjęta decyzja o wejściu na stronę zostanie zapisana w ustawieniach Twojej przeglądarki i zachowana przez okres 30 dni.