1. English
  2. Polski
Luk Loves Whisky / Subiektywnie o whisky

Strona główna » Moja kolekcja whisky » Glenfiddich 18 years old

Glenfiddich 18 years old

Glenfiddich 18 years old

0

Pełnoletni Glenfiddich..

Moja kolekcja whisky Testy / Degustacje
(84 pkt.)

Artykuł

Stoi sobie u mnie na półce taka nieduża buteleczka z napisem Glenfiddich 18 years old, 40% ABV. Już nawet nie pamiętam skąd ją mam. Zdaje się, że gdzieś w Azji dodawali ją do dużej butelki Glenfiddicha. Nie ma sensu, aby tak dalej sama stała i kurzyła się. Na pewno czuje się zaniedbana. Trzeba się nią zająć.

W wakacje opisałem wersję 12 years old, tam też zawarłem wiele linków do innych wpisów na temat tej destylarni i jej trunków. Polecam tamten wpis wszystkim bliżej zainteresowanym tematem.

Glenfiddich 18

Glenfiddich 18 years old

A co na to 18-tka? Zapytajmy.

N: całkiem zróżnicowany, mam tu słodkie tony wanilii, toffi i biszkoptów maślanych, a także owoce, nie zabrakło jabłka, gruszki i śliwki, a może i kandyzowanej pomarańczy, dalej pojawiają się elementy sherry z suszoną śliwką w czekoladzie, rodzynkami, do tego wszystkiego odnajduję także nieco ostrzejsze tony, może białego pieprzu, ale na zrównoważonym poziomie, od czasu do czasu z dotykiem drewna, generalnie zapach jest kompleksowy, ale nie szczególnie intensywny, trzeba się nad nim skupić;

S: od początku jest pewne iskrzenie w jamie ustnej, biały pieprz, potem słodko z wanilią, a dalej owocowo, śliwka, pomarańcza i grejpfrut, następnie imbir z wzmagającą się goryczką i elementami drewnianymi;

F: średnio długi ze śliwką i imbirem, wytrawny.

Punktacja: 84.

Jak to na pełnoletniego przystało Glenfiddich jest stateczny i dojrzały, tak w smaku, jak i zapachu. Szkoda, że wrażenia degustacyjne są tłumione przez minimalny poziom ABV – 40%, choć w codziennym popijaniu nie powinno to mocno przeszkadzać.

Glenfiddich 18 years old

Glenfiddich 18 years old


Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Ten blog wykorzystuje pliki cookies. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na ich wykorzystywanie w zakresie odpowiadającym konfiguracji Twojej przeglądarki. ×

Niniejsza strona zawiera informacje na temat whisky, będące wyłącznie opiniami jej autora. Dostępna jest wyłącznie dla osób pełnolenich, które chcą zapoznać się z jej treścią i nie ma publicznego charakteru. Alkohol szkodzi zdrowiu i należy zachować umiar w jego spożywaniu.

Klikając na wejście oświadczam, że jestem pełnoleni i chcę uzyskać informację na temat whisky, która jest wyłącznie opinią autora.
Jeśli nie jesteś pełnoleni lub nie życzysz sobie uzyskać informacji na temat whisky, będącej wyłącznie opinią autora kliknij wyjście * Podjęta decyzja o wejściu na stronę zostanie zapisana w ustawieniach Twojej przeglądarki i zachowana przez okres 30 dni.