1. English
  2. Polski
Luk Loves Whisky / Subiektywnie o whisky

Strona główna » Moja kolekcja whisky » Glenfarclas 12 years old

Glenfarclas 12 years old

Glenfarclas 12 years old

0

najmłodszy Glenfarclas na blogu.

Moja kolekcja whisky Testy / Degustacje
(85 pkt.)

Artykuł

Po niedawnym wpisie o Glenfarclasie 21 years old, dziś mam w ręku 12 letniego single malta z tej destylarni.

Glenfarclas 12 years old

Glenfarclas 12 years old

Zawartość alkoholu 43% ABV. Kolor wedle etykiety naturalny, brak informacji o filtracji na zimo, wiec pewnie whisky poddano temu procesowi.

Glenfarclas 12 years old

Glenfarclas 12 years old

Wrażenia z degustacji:

K: bursztynowy,

N: ciasto, zmieszane przyprawy świąteczne coś jak: goździk, cynamon, kardamon, anyż, dalej kompot jabłkowo-śliwkowy, śliwki i wiśnie, rabarbar, skórka pomarańczowa, kakao,

S: dojrzałe śliwki, suszone morele, kandyzowana pomarańcza, a potem zmieniające się fazy dębowe, przechodzące w delikatne iskrzenie, lekką goryczkę i dotyk kakao,

F: średnio długi do długiego z wysuszającą goryczką.

Punktacja: 85.

Kiedy ostatnio degustowałem Glenfarclasa 12 years old, po dodaniu wody single malt od razu utopił się. Nie chciałem tego powtórzyć, więc dodawałem tylko kilka kropel, które uwydatniły słodycz tak w zapachu, jak i smaku.

Glenfarclas 12 years old

Glenfarclas 12 years old

Glenfarclas 12 years old

Glenfarclas 12 years old


Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Ten blog wykorzystuje pliki cookies. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na ich wykorzystywanie w zakresie odpowiadającym konfiguracji Twojej przeglądarki. ×

Niniejsza strona zawiera informacje na temat whisky, będące wyłącznie opiniami jej autora. Dostępna jest wyłącznie dla osób pełnolenich, które chcą zapoznać się z jej treścią i nie ma publicznego charakteru. Alkohol szkodzi zdrowiu i należy zachować umiar w jego spożywaniu.

Klikając na wejście oświadczam, że jestem pełnoleni i chcę uzyskać informację na temat whisky, która jest wyłącznie opinią autora.
Jeśli nie jesteś pełnoleni lub nie życzysz sobie uzyskać informacji na temat whisky, będącej wyłącznie opinią autora kliknij wyjście * Podjęta decyzja o wejściu na stronę zostanie zapisana w ustawieniach Twojej przeglądarki i zachowana przez okres 30 dni.