1. English
  2. Polski
Luk Loves Whisky / Subiektywnie o whisky

Strona główna » Moja kolekcja whisky » BenRiach 12 years old

BenRiach 12 years old

BenRiach 12 years old

0

43% ABV.

Moja kolekcja whisky Testy / Degustacje
(84 pkt.)

Artykuł

BenRiach 12 years old

BenRiach 12 years old

Przy opisie BenRiach 1985 przygotowanym specjalnie na Tokyo International Bar Show i Whisky Live Tokyo 2013 napisałem o destylarni BenRiach. Dziś przejdę od razu do wrażeń z degustacji BenRiach 12 years old i wracam do korzystania z pięknego lata. Zwłaszcza dziś jest bardzo ładnie, oby tak pozostało.

N: wanilia, kwiaty, zielone warzywa, coś jakby rabarbar …, tak to jest rabarbar, generalnie zapach niezbyt lotny, delikatny, jest też coś świeżego, lekko kwaskowatego, po dodaniu wody nieco słodyczy, świeży i kwiatowy,

S: smak ma więcej śmiałości, zaczyna się iskrząc na języku i utrzymuje się tak przez dłuższy czas, pomiędzy wyłaniają się owocowe akcenty przechodzące w tony dębowe z odrobiną goryczki, po dodaniu wody pojawia się słodkie, miodowe wrażenie, jest też dotyk torfu,

F: nawet długi, wytrawny z owocami i odrobiną dębu.

Dość skryty w zapachu single malt, trzeba mu poświęcić trochę czasu. Nos mógłby być lepszy przy zawartości 46% ABV i un-chillfiltered. Smak jest zdecydowanie bardziej otwarty.

Punktacja 84

BenRiach 12 years old

BenRiach 12 years old

BenRiach 12 years old

BenRiach 12 years old

BenRiach 12 years old

BenRiach 12 years old


Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Ten blog wykorzystuje pliki cookies. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na ich wykorzystywanie w zakresie odpowiadającym konfiguracji Twojej przeglądarki. ×

Niniejsza strona zawiera informacje na temat whisky, będące wyłącznie opiniami jej autora. Dostępna jest wyłącznie dla osób pełnolenich, które chcą zapoznać się z jej treścią i nie ma publicznego charakteru. Alkohol szkodzi zdrowiu i należy zachować umiar w jego spożywaniu.

Klikając na wejście oświadczam, że jestem pełnoleni i chcę uzyskać informację na temat whisky, która jest wyłącznie opinią autora.
Jeśli nie jesteś pełnoleni lub nie życzysz sobie uzyskać informacji na temat whisky, będącej wyłącznie opinią autora kliknij wyjście * Podjęta decyzja o wejściu na stronę zostanie zapisana w ustawieniach Twojej przeglądarki i zachowana przez okres 30 dni.