1. English
 2. Polski
Luk Loves Whisky / Subjectively About Whisky
Wild Fields Sherry Cask

Wild Fields Sherry Cask

1

Silesian Beskids Polish Whisky.

My whisky collection Testing / Tasting
(81 points)

Article

Wild Fields Sherry Cask to dla mnie pewne zaskoczenie. To polska whisky, a niewiele o niej wiem. Generalnie dowiedziałem o niej z Instagrama od moich amerykańskich koleżanek, które jej próbowały i były zadowolone. W efekcie też nabyłem butelkę, aby sprawdzić co w trawie piszczy. Producent określa ten trunek jako Silesian Beskids Polish Whisky i podaje, że mamy do czynienia z single grain whisky (polskie żyto). Destylacja nastąpiła w grudniu 2014 roku, napełnienie beczek w lutym 2015 roku, a dalej dojrzewanie przez trzy lata w dwóch beczkach (po 250 litrów) po sherry (first fill Spanish oak). Kolor naturalny i non-chill filtered, a butelkowanie z 44% ABV. Brzmi intrygująco.

K: złoty;

N: hmm…. bardzo ciekawie, nieco piwniczne, taka piwnica z przechowywanymi warzywami, ziemniakami, jabłkami, zdecydowanie czuć sherry, takie przykurzone, wnętrze starej szafy, odległy dymek, dalej są rodzynki, może figi i daktyle, śliwka dotknięta ciemną czekoladą i miód, z czasem owoców przybywa, wszystkie są dojrzałe i całkiem intensywne, po głębszym wdechu trochę alkoholu, ale to w żaden sposób nie przeszkadza, ciekawie;

S: tu też jest nieźle i intensywnie, sporo dojrzałych owoców, śliwki, czereśnie, wiśnie rodzynki, wszystkie te elementy dają tu bardzo ciekawe wrażenia, zaraz po nich przychodzi pewna ilość rozgrzewającego alkoholu, który trochę psuje wrażenia, z czasem robi się coraz bardziej wytrawnie, ściągająco z taninami;

F: nawet długi, wytrawny, z pozostałościami sherry.

Punktacja: 81.

Wild Fields to zaskakujący produkt, podchodziłem do niej z dużą rezerwą. Po degustacji zmieniłem zdanie. Użyte beczki po sherry musiały być aktywne (first fill) i wywarły wielki wpływ na finalny produkt. Zapach bardzo mi się spodobał, smak też okazał się interesujący, choć jak dla mnie pojawiło się w nim sporo drażniącego alkoholu. Wild Fields Sherry Cask jest młoda, z temperamentem, podoba mi się. Ciekawa pozycja, cieszę się, że jej spróbowałem.

lukloveswhisky

Wild Fields Sherry Cask Single Grain Polish Whisky


1 komentarz

 1. Wladyslaw

  5 September 2019 / 21:08

  Bardzo ciekawa whisky
  Aromat idealnie sie zgadza..
  Piwnica, wnetrze szafy i troche gumy z opony i sporo miodu..
  W smsku również ciekawie..
  Ale po dodaniu kilku kropel wody i 10- 15 minutach utleniania.. poprostu explozaja..
  Aromat ..suszone ciezkie owoce na żytnim chlebie i troche piwnicznej ziemistosci
  Smak.. owocowy, zbożowy, troche pieprzu, troche cytrusowy
  Finisz.. cytrusy ,owoce , dąb, cynamon, potem winna owocowość ktora pozostaje na dluzej..
  Nie żałuje wydanych pieniędzy…pozdrawiam

  Reply

Leave a Reply

Your email address will not be published.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

This site enclosures whisky informations that are only author's opinions. It is available only for people in legal drinking age who are interested in its content and is not public. Alcohol harms your health. Drink responsibly.

Getting in I declare that I am in legal drinking age and want to get information, author's opinions on whisky.
If you are not in legal drinking age or you do not wish to get whisky informations please get out